Steinbacher
Steinbacher Izoterm Sp. z o.o.
ul. Gdańska 14, Cząstków Maz., 05-152 Czosnów, woj. Mazowieckie
Tel. : 22 785 06 90
Fax : 22 785 06 89
http://www.steinbacher.pl
mapa kml

Z suchym klimatem w podziemiu

INFORMACJA PRASOWA
Steinodur® PSN płyty izolacyjne firmy Steinbacher Izoterm
 
Oprócz dachu szczególnie wrażliwym obszarem budynków pod względem oszczędzania energii i kosztów są pomieszczenia piwniczne. Steinodur® PSN płyty izolacyjne oferują długotrwałą ochronę przed wilgocią. Ich najwyższe właściwości izolacyjne pozwalają utrzymać ciepło i energię tam, gdzie ich miejsce: w domu. Najlepsze rozwiązanie, aby od podstaw oszczędzać energię i zmniejszać koszty.

Steinodur® PSN pod każdym względem jest produktem przyjaznym dla środowiska: Najwyższe właściwości izolacyjne odpowiadają za zmniejszone emisje. Płyta Steinodur® PSN Jest w 100% wolna od HFCKW i HFKW i wyprodukowana ekologicznie. Steinodur® PSN zapobiega powstawaniu skroplin i w ten sposób gwarantuje suchość oraz lepszą jakość pomieszczenia i mieszkania ´w podziemiu´“, wyjaśnia Michał Kalinowski, Dyrektor Handlowy w firmie Steinbacher Izoterm.

Wysokiej jakości płyta Steinodur® PSN jest idealna do izolacji ścian piwnic, fundamentów, cokołów, osłon betonowych i mokrych pomieszczeń. Dostępne są grubości 20 do 200 mm i o niezmiennej przewodności ciepła 0,035 W/mK w odniesieniu do wszystkich grubości płyty. Temperatury do 85° C lub cykle mróz-roztapianie w żaden sposób, dzięki wysokiej stabilności rozmiarów, nie dopuszczą do powstawania mostków termicznych. Wyprofilowane rowki drenażowe umożliwiają swobodny spływ wody do drenu a drobna siatka na drugiej stronie płyty gwarantuje doskonałą przyczepność tynków i kleju.

Steinbacher poleca Steinodur® PSN o grubości 180 mm, aby osiągnąć standard domu niskoenergetycznego. Do tego w obszarze obwodu powinno się stosować wyłącznie płyty z felcem, aby możliwie precyzyjnie uniknąć mostków termicznych.
© Steinbacher Izoterm '08